Program,

J. Haydn: 25. Senfoni, Sol Majör
W.A.Mozart: Flüt Konçertosu, Re Majör, KV 314 (solist: Patrick Gallois)
C.F. Gounod: 1. Senfoni, Re Majör

Yaşayan en ünlü flüt virtüözlerinden ve başarılı orkestra şefi Patrick Gallois olağanüstü renklerle dolu bir konser programı ile İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda.

Leonard Bernstein, Pierre Boulez, Seiji Ozawa, Karl Böhm gibi efsanevi şeflerle konserler vermiş ve başta Deutsche Grammophone gibi prestijli firmalarla pek çok kayıt gerçekleştirmiş olan dünyaca ünlü Fransız sanatçı, İstanbul’daki konserinde Fransız ve Avusturya’lı bestecilerin birbirinden güzel eserlerini dinleyiciyle paylaşacak.

Senfoninin babası olarak bilinen Franz Joseph Haydn’ın küçük kardeşi Michael Haydn’ın zerafetin doruklarında gezinen Sol Majör 25. Senfonisi, Wolfgang Amadeus Mozart’ın en sevilen ve en sık çalınan konçertolarından, Fransız inceliğiyle göz kamaştırıcı bir ustalığı birleştiren Re Majör Flüt Konçertosu ve geç dönem romantik Fransız müziğinin sevilen isimlerinden, Faust Operası’nın dünyaca ünlü yaratıcısı Charles François Gounod’nun parlak ve çekici orkestra yazısıyla dikkat çeken 1. Senfoni’si Patrick Gallois’nın usta bageti ve büyüleyici flütüyle müzikseverleri geçmiş yüzyılların sihirli müzikal atmosferine götürüyor.